Epilasyon

Sıkça Sorulan Sorular

Epilasyon Güvenilir Bir Yöntem mi?

Olumsuz bir tablonun ortaya çıkmaması için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Öncelikle kullanılan epilasyon cihazı ve türü araştırılmalı. Herkesin kıl ve ten tipi farklıdır. Güvenli ve etkin şekilde olması için kıl ve cilt tipine göre değerler doğru belirlenmeli. Cilt rengi, kıl yoğunluğu, kıl rengi ve kalınlığına bakılarak doğru enerji tespit edilmelidir. En önemlisi de epilasyonun bu konuda uzman kişiler tarafından yapılması gerekir.

Devamı...
Epilasyon sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Epilasyon uygulaması sonrasında sonuç olarak cilt bir işlemden geçiyor ve ilk saatler itibari ile hassaslaşıyor. Bu nedenle bazı önlemlerin alınması gerekir. İşlem sonrasında rahatlatıcı ve onarıcı etkisi olan kremler kullanılmalıdır. 24 saat çok sıcak su temasından kaçınılmalı, banyo yapılacak ise mutlaka ılık su ile yapılmalıdır. Cildi tahriş edici kese, lif gibi uygulamalardan uzak durulmalıdır. Ayrıca yaz dönemi ise uygulanan bölgeye mutlaka güneş koruyucu kremler kullanılmalıdır. […]

Devamı...
Seri Atışlı Epilasyon Cihazımız her cilt tipinde nasıl bu kadar başarılı?

Cihaz en koyu ve en açık tenlerde de aynı ölçüde başarılıdır. 1200 watt motor gücünü, 15 ms den başlayan kısa atışlar yaparak tedavi bölgesine çok kısa süreli fakat bir o kadar da etkili bir enerji gönderirken, hiçbir endikasyona yol açmadan kusursuz epilasyon sağlar. Bu yüzden tüm cilt tiplerinde 4 mevsim rahatlıkla kullanılabilir.

Devamı...
İstenmeyen tüyler Kaç seansta biter?

4-6 seansta istenmeyen tüyleri bitiriyoruz.

Devamı...
Epilasyon öncesi nelere dikkat edilmelidir?

Yapılacak Epilasyon Uygulamasından en az 15-20 gün öncesinde, uygulanması planlanan bölgelerdeki kılları kökünden alan cımbız, ağda, epilatör, iple alma gibi işlemlerin yapılmamış olması gerekir. Varsa son dönemlerdeki kullanılan ilaçlar, hastalıklar ve yapılan tüm cilt tedavileri uzmana aktarılmalıdır. 1-1,5 ay öncesine kadar bronzlaşma olmamalı ya da solaryuma girilmemelidir. Uygulanacak bölgelerin cilt rengi, doğal ten rengine yakın olmalıdır.

Devamı...
Epilasyon Cihazınız nasıl bir cihazdır?

Bizim kullandığımız cihaz, tüm epilasyon cihazlarında meydana gelen sorunlardan arındırılarak, özel olarak dizayn edilmiş, sistem hatalarını en aza indirgeyen bir güç ünitesi ile üretilmiştir. Bu cihazda kullanılan ve ödüllü bir buluş olan, cihazdaki kapasitör devreden çıkartılmış, yeni bir teknoloji ile, cihazın atış tedavi gücü sürekli ve istenilen joulde % 100 etkin olarak tespit edilmiştir. Epilasyon sistemleri acılı sistemler olduğu için, Üretici Firma bunu engellemek adına, […]

Devamı...
Tüm vücut epilasyon nasıl 35 dakikada bitiyor?

Cihazımız, bilinen epilasyon cihazlarından farklı olarak, bir ütüleme epilasyon cihazı değildir. Cihazımıza seri atışlı epilasyon cihazı diyoruz. Çalışılan bölgeye ütülem cihazlarda olduğu gibi binlerce atış yapmak yerine, sadece bir kez geçerek uygulamayı sonuçlandırabiliyoruz. Çünkü cihazımız, hiçbir güç kaybı yaşanmadan, her atışta maksimum verimlilikte enerji vererek, sürekli atış yapmanıza gerek bırakmıyor. Bu nedenle 35 dakikada tüm vücut epilasyon yapılabilmektedir.

Devamı...
Epilasyonda en önemli kriter nedir?

Bilindiği gibi; epilasyonda en önemli kriter, kıl kökünü optimum enerji ile ısıtarak kıl köküne kalıcı hasar vermek ve kılı kalıcı olarak yok etmektir. Epilasyon cihazımız, dünyadaki bir çok epilasyon cihazında görülen güç/enerji kaybını engelleyerek, kıl köküne kalıcı hasar vermek için gerekli olan enerjiyi tutmuş, böylece 4-6 seansta istenmeyen tüy problemine çözüm sunmuştur. Dünyada başka hiçbir cihazda olmayan bu özelliği sayesinde de ileri teknoloji ödülü almaya […]

Devamı...
Epilasyon yapıldıktan sonra tüylerin tekrar çıkma riski nedir?

Epilasyon Yöntemi ile, jilet, ağda ve epilatör yöntemlerine göre çok daha kalıcı, konforlu ve hijyenik sonuçlar elde edilir. Belli aralıklarla tekrarlanan seanslar sonucunda kişide hormon bozukluğu yok ise tüylerin yüzde 90–98’i kalıcı olarak tahrip olabilir. Sadece çok az miktarda ince, açık renkli ve kozmetik önemi az olan tüyler kalabilir.

Devamı...
1 / 212ÜST