Kalıcı Makyaj

Kalıcı makyaj nedir?

Permanent make up yani kalıcı makyaj doğal pigmentleri cildin üzerine yerleştirme sanatıdır. Tamamen doğal mineral ve bitki pigmentlerinin mükemmel bileşiminden elde edilir. Kesinlikle yan etkisi yoktur. Steril ve tek kullanımlık iğnelerle kişiye özel olarak doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına zerk edilme işlemidir. Pigmentasyon etkisi yaklaşık olarak 2 ile 3 yıl boyunca görünürlüğünü korur.

Bu süre kişinin cilt yapısına, yaşına ve yaşadığı çevresel faktörlere göre de değişiklik gösterebilmektedir. Çünkü deri altındaki renkli pigmentler cilt yenilendikçe azalır, solar ve sonunda tükenir. Bu nedenle belli aralıklarla rötuş yapılmasında fayda vardır. Açık renkli ciltler esmer ciltlerden daha hızlı yenilendiği için bunun doğal bir sonucu olarak açık renkli ciltlerde kalıcılık süresi biraz daha kısa olabilmektedir. Kalıcı makyaj yapılan kişinin yaşı da çok önemlidir. Çünkü yaş ilerledikçe cildin yenilenmesi yavaşladığından kalıcı makyajın ömrü de uzamaktadır.

Kalıcı makyaj nasıl yapılır?

Çoğu kişi uygulama anını hafif bir batma hissi olarak tarif eder. Kişinin ağrı duyarlılığı ve uygulayıcının el hafifliğine göre farklılıklar gösterecek minimum bir rahatsızlık söz konusudur. Bölgede oluşabilecek rahatsızlıkları en aza indirmek ve bölgeyi uyuşturmak için kremlerle lokal anestezi uygulaması yapılır. İşlemin uzunluğu kişinin hassasiyetine, cilt nemine, yoğunluğuna, elastikiyetine ve cildin genel durumuna göre değişebilir. Ortalama süre 30 dakika ile 1 saat arasında değişir.

Kaş kontürü nedir?

Kaş konturu, kaş bölgesini doldurmak yada o bölgeyi yeniden yaratmak için yapılır. Bu uygulama ile seyrek kaşların araları doldurulur, düşük kaşlar kaldırılabilir, bozuk kaş şekli düzeltilebilir, tıbbı nedenler ile dökülmüş kaşların yerine yeni kaş tasarlanabilir. Kaşların uç kısımlarının aşağıya doğru sarkması kişiyi göründüğünden daha yaşlı ve yorgun gösterir. Bu uygulamada kaşınızı estetik bir operasyon olmadan yukarıya çekerek genç bir görünüme ve daha estetik bir yüz hatlarına sahip olmanızı sağlayabilir.

Kaş konturu uygulaması ilk yapıldığında size olması gerekenden daha kalın ve koyu gelebilir. Ancak kısa bir sürede bu durum değişir, cilt kendini yeniler ve pigmentler doğal bir görünüme kavuşur. Yapılan uygulamanın iyileşip doğal bir görünüme kavuşması 5 gün sonra kendini belli eder 15 gün sonra da son bulur. Bu uygulama ile kaşınız da istediğiniz her türlü değişiklikleri yapabilirsiniz.

Kaş kontürünü kimler yaptırmalıdır ?

  •  Tıbbi bir sorun nedeniyle kaşları olmayan kişiler,
  • Seyrek veya yarım kaşlara sahip kişiler ,
  • Daha kavisli kaş sahibi olmak isteyenler ,
  • Kaşlarını vurgulamak isteyenler,
  • Kaşlarını almakta ve şekillendirmekte sıkıntı yaşayanlar,
  • Bozuk kaş şekli olanlar.

Eyeliner uygulaması nedir?

Kalıcı Makyaj eyliner uygulaması ile; büyük gözler normalleştirilebilir, küçük gözler daha büyük gösterilebilir, bitişik gözler daha ayrık gösterilebilir ve iddiasız gözler daha egzotik ve çekici yapılabilir.

Kirpiği cansız olanlarda veya küçük gözlere sahip olan kişilerde yapılacak eyeliner uygulamasıyla daha parlak ve daha anlamlı bakışlar kazanmak mümkün olabilmektedir.

İşlem sonrasında göz kapaklarında hafif kızarıklık ve şişme oluşur, bu durum birkaç gün içinde kaybolacaktır. Ayrıca; Eyeliner Uygulaması sonrasında renk daha koyu bir görünümde olsa da zamanla renkler doğal hale gelecektir. Koyu tonlar artık kaybolmuş olacaktır. İşlem sonrası uzmanımız tarafından size önerilen ürün düzenli olarak kullanılmalıdır.

Dipliner Nedir?

Gözlerimize dolgunluk ve derinlik kazandırması için uygulanan bir yöntemdir. Kalıcı Dipliner gözün alt kısmından göz pınarı hizasına siyah micropigmentlerle yapılan bir uygulamadır. Cihaz ile yapılır. Gözün şekline göre yapılmaktadır.

3D kıl tekniği Nedir?

Microblading 3D Kıl Tekniği ile ana kaş rengi kopyalanarak boşluk ve seyrek olan kısımlar yoğunlaştırılır. Böylece kaşların çok güzel görünmesi sağlanır. Düşük olan kaşların uç kısmı kıl tekniği uygulaması ile kaldırılabilir. Eksik olan tüm kaş, kıl tekniği ile doğal görünümde yapılandırılabilir.

Uygulama öncesi dikkat edilmesi Gerekenler?

Uygulamadan 1 gün önce kahve, alkol alımı yapılmamalıdır. Ayrıca uygulamadan 1 gün önce ve uygulama günü kanı sulandırabilecek ağrı kesici, örneğin aspirin alınmamalıdır. Uygulama gününden 1–2 gün önce solaryuma girilmemelidir. Dudak bölgesine uygulamada, uygulatan kişinin uçuğu var ise doktora danışarak uygulama gününden önce uçuk önleyici ilaç alması önemlidir?

Uyarı: Kalıcı makyaj uygulamasını "Kalıcı Makyaj Sertifika"belgesi olmayan eğitimsiz kişilere yaptırmayın. Yanlış bir kalıcı makyaj uygulamasını kimse yüzünde taşımak istemez.