02
Mar
2018
Yeşil Çayın Yaşlanmayı Azaltıcı 3 Faydası

Doğada yaşlanma sürecinizi tersine çevirebilecek bazı unsurları olup olmadığını hiç merak ettiniz mi?

Yaşlanmanın belirtilerini azaltmada sorun mu yaşıyorsunuz? 20'li yılların heyecanlı görünümüne geri dönmek için bu ince çizgileri ve kırışıklıkları gizlemek için raftaki her şeyi kontrol edin. Ancak asla yüzünüzü saklamayın. Peki, bu süreçte ne yapılabilir? Yaşlanma ile asla savaşmayacak mıyız? Bunun için herhangi bir çare yok mu? Ayperi Güzellik ve Kişisel Bakım size yaşlanmanızı engelleyecek küçük bir sır veriyor.

Japonlar neden bu kadar uzun yaşar?

Japonların, dünyada en uzun ömürlere sahip oldukları nispeten bilinmektedir. Japonya'nın en çok yeşil çay tüketen kişiler olduğu da kesinlikle bilinmektedir. Bir teoriye göre yaşlanma, hücrelerdeki kimyasal reaksiyonların bir sonucu olarak gerçekleşir. Bu reaksiyonların bir parçası olarak toksinler, yani serbest radikal üretilir. Bir insanın yaşlanmasının nedeni budur. Bu radikal moleküller sağlıklı hücrelerde oksijeni tüketerek cildin esnekliğini ve parlaklığını canlı tutmada hayati bir rol oynayan kollajen düzeylerini düşürerek cilde zarar verirler. Serbest radikallerin sayısı ne kadar büyükse, bir kişi daha yaşlı gözükür. Bu yaşlanma oranı, bir kişinin yaşının ne kadar hızlı artacağına ve ne zaman öleceğine dair de sinyal verir. Serbest radikal sayısı, UV ışınları, zayıf beslenme, tütün alımı, alkol, uyuşturucu ve benzeri yaşam tarzı seçimleri gibi kendiliğinden ortaya çıkan diğer toksinler nedeniyle de bu süreç hızlanır.

Yaşlanmayı Önlemek İçin Yeşil Çayın Yararları:

1. Hücresel Yaşlanma:
Çinli bir araştırmaya göre, yeşil çay tüketen erkeklerin hücreleri, almayan erkeklerinkinden daha yavaş yaşlanıyordu. Araştırmacılar, yeşil çaydaki antioksidanların bu fenomenin arkasındaki nedeni olduğunu düşünüyorlar.

2. Dizlerinizi Koruyun:
Yeşil çayın sağlıklı ve genç dizlere katkıda bulunan güçlü flavonoidlerden oluşur. Ayrıca eklemlerde kıkırdak ve kollajen tahribatını azaltmaya yardımcı olurlar. Yeşil çay romatoid artrit ve osteoartriti önlemeye yardımcı olur.

3. Cildiniz:
Mükemmel bir antioksidan nemlendirici olan yeşil çay, cildinizi temizleyebilir ve parlaklaştırabilir. Kalan yeşil çayınıza bardağınıza pamuklu alın ve cildinize uygulayın.

Yaşlanma Sürecini Yavaşlatmak İçin Neler Yapılabilir?

Basit bir ifadeyle, canlı, genç görünüşünüzü korumak için serbest radikalleri yok etmeye yardım eden antioksidanlardan faydalanmanız gerekiyor. Ayperi Güzellik ve Kişisel Bakım cildinizi koruyan birçok hizmetten faydalanmanız mümkün. Hepinize sağlıklı ve yaşlanmayan ciltler dileriz.